Peeling do twarzy z kawy
EXPERT RADZI

Peeling do twarzy z kawy – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Łyk porannej kawy to dobry początek każdego dnia – dodaje energii i chęci do działania. To, co kawa jest w stanie zrobić dla naszego organizmu, może też zrobić dla urody. Jej właściwości pomagają w zmniejszeniu stanów zapalnych, poprawie przepływu krwi, rozjaśniają cerę i czynią ją bardziej miękką, elastyczną i napiętą. Granulki kawy pozwalają także oczyścić cerę i pozbyć się martwego naskórka. Jak działa peeling kawowy na cerę i kiedy warto go wykonać?

Jak działa peeling kawowy na skórę twarzy?

Fusy z kawy delikatnie wmasowywane w skórę usuwają brud i tłuszcz z jej wierzchniej warstwy, a także pomagają w utrzymaniu czystości porów. Dodatkowo kofeina naturalnie stymuluje przepływ krwi, co napina skórę i eliminuje zatrzymywanie płynów, które powodują obrzęki.

Jak zrobić peeling z kawy do twarzy?

Peeling z kawy jest kosmetykiem, który można wykonać samodzielnie w domu. Aby go sporządzić, wystarczy:

  • ½ szklanki średnio grubo mielonej kawy (świeżej, jeśli to możliwe)
  • ¼ szklanki oleju kokosowego
  • ¼ szklanki oleju z witaminą E
  • 3 do 5 kropli oleju CBD (opcjonalnie)

Wszystkie składniki należy wymieszać razem w wysokim naczyniu, a następnie nałożyć na cerę, delikatnie wmasowując. Cały proces powinien trwać nie dłużej niż 3-5 minut. Po zakończeniu resztki kawy należy spłukać z cery, a ją samą osuszyć. Warto pamiętać, że do peelingu kawowego można też dodawać inne składniki np. miód – sprawdzi się przy cerze trądzikowej, natomiast cukier pomoże w pielęgnacji cery suchej.

Preparaty złuszczające z kawą można też bez problemu kupić jako gotowy kosmetyk. Panie z cerą suchą, tłustą czy problematyczną odpowiedni kawowy peeling odnajdą na tagomago.pl/collections/pielegnacja-twarz-peelingi-do-twarzy. Kofeina w nim zawarta nadaje cerze zdrowy koloryt, redukuje oznaki zmęczenia, opóźnia procesy starzenia, działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie. Kofeina bogata w polifenole zabija też szkodzące urodzie wolne rodniki, a także rozbija komórki tłuszczowe – regularnie stosowana pomaga więc wymodelować owal twarzy i wyszczuplić ją.

Przy jakiej cerze stosować peeling do twarzy z kawy?

Peeling do kawy jest ostrzejszy i bardziej „agresywny” niż np. peelingi enzymatyczne. Stąd też warto zrezygnować z jego aplikacji przy cerze z widocznymi naczynkami, wrażliwej, skłonnej do podrażnień, zaczerwienionej. Bez problemu można natomiast kawowy peeling aplikować przy cerze suchej, tłustej, trądzikowej, z grudkami i widocznymi zaskórnikami. Kawowy peeling znacząco poprawi kondycje tego typu skóry, wyrówna koloryt, usunie zaskórniki, wypryski, rozszerzone pory. Efekty stosowania kosmetyków z kofeiną widoczne są po 2-3 aplikacjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *